STOR SİNEKLİK - Bereket Sineklik | 444 2 652

Title
İçeriğe git
Stor sineklik
Stor sineklik sistemleri çalışma biçimine göre üç guruba ayrılır. Pencerelerde dikey çalışma, kapılarda yatay çalışma, her iki pencere veya kapının yanlara açılarak daha büyük boşlukların kaldığı alanlar içinse ortada birleşim yani duble sistem kullanılmaktadır. Sistemin genel çalışma prensibi 20×40 genişliğinde alüminyum profilden  sinekliğin dış kasası oluşturulur. Çalışma yönüne göre yay yatak takımı kutusu ve U şeklinde alüminyum profilleri birde tülün bitim noktasında tülü aşağı yukarı harekete yönlendiren etek profili mevcuttur.

Yatak kutusunun içerisinde özel alaşımlı çelik yay takımı ve buna bağlı özel pres baskı tülü sarmaya yarayan boru mevcuttur. Bu yay takımı ve borunun vazifesi, yatak kutusunun içerisine sarılan tülü aşağı-yukarı veya sağa-sola hareketini sağlarken tülün düzgün bir şekilde U profillerinin içerisinde hareket ederek açılmasını, toplanırken de düzgün bir biçimde yatak takımının içerisine düzgün bir şekilde sarılmasını sağlamaktır.

Tüle hareket veren etek profili U şeklindeki profillerin içerisinde düzgün bir şekilde ilerler ve tülü kilitleme mekanizmasına kadar çekerek ilerletir. Etek profilinin üzerinde bulunan kanallar aynı zamanda kilitleme mekanizmasının bir parçası olarak düşünülerek üretilmiştir. Tülün ve etek profilinin içerisinde hareket ettiği U profilinde de özel gizli kanallar mevcuttur. Bu kanala uzun yıllara meydan okuyacak ve sürekli açılıp kapanmaya karşı kolaylıkla yıpranmayacak kalitedeki kıl fitiller takılır. Kıl fitiller çalışma esnasında sürtünmeden dolayı çıkacak sesi engellediği gibi hem de tülün kanaldan dışarıya çıkmamasını sağlamaktadır.
Etek profilinin kilitleme özelliği 2 şekilde sağlanmaktadır. Sistem gereksinimine göre mıknatıs aracılığı ile kilitleme sağlanabildiği gibi horoz diye tabir ettiğimiz tırnaklı yapının içerisine geçerekten kilitleme sağlanabilmektedir. Sistem yayla kurularak çalışma esası sağlandığı için toplama esnasında elinizden kurtularak biraz sertçe kapanması söz konusu olabilir. Bu durumları yaşamamak adına opsiyonel olarak uygulanan yay takımı frenleme sistemini tavsiye etmekteyiz.Bu fren sistemi kilitten kurtulur kurtulmaz bıraktığınız veya elinizden kaçırdığınız etek profilinin hızla toplanıp çarpmasını engeller ve ağır ağır kendini yatak takımının içerisine doğru toplama işlemi yapar.

Stor sineklik sistemlerinde renk seçeneklerimiz mevcuttur. Sürekli olarak kullandığımız altı ana renk seçeneğinin yanı sıra,doğramanıza veya dış cephenize uyum sağlamak adına 100’lerce ral kodu ile renk seçeneğimiz mevcuttur.

Son bir tavsiye olarak ta stor sinekliklerinizi aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda muhakkak tülü sarılı yani toplu olarak tutunuz. Siz sinekliğinizi ne kadar muhafaza ederseniz ömrü bir o kadar uzun olur.
Bereketpen© 2018 Tüm Hakları Saklıdır
İçeriğe dön